dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: poniedziałek, 19, grudzień 2016 M. Radziak

Warsztaty ceramiczne

12 grudnia klasy 1a, 2b, 3a i 3d wzięły udział w przedświątecznych warsztatach ceramicznych. Zajęcia poprowadziła pani Magdalena Skorupa-właścicielka pracowni ceramicznej „Manopracownia”.

Warsztaty te miały na celu zapoznanie uczniów w ogólnym zarysie z technologią wytwarzania ceramiki oraz uwrażliwienie ich na piękno i estetykę sztuki. Klasy podczas zajęć poznały historię ceramiki i warsztat pracy ceramika oraz techniki kształtowania modelowania i szkliwienia gliny. Jak wiemy praca z gliną rozwija kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne. Uczy ponadto koncentracji, cierpliwości i jest wspaniałą zabawą. Podczas warsztatów dzieci stworzyły własne rzeźby: niezwykłe anioły, świeczniki i dzwoneczki, które po wypaleniu stały się świątecznymi upominkami dla bliskich.

Marzena Radziak

 

Odsłony: 842