Opublikowano: poniedziałek, 14, maj 2018 A. Rutkowska

Wymiana polsko-niemiecka w Kzyżowej

Zainspirowani projektem Unii Europejskiej Erasmus+ realizowanym w naszej szkole nawiązaliśmy  współpracę z Fundacją dla Porozumienia Europejskiego Krzyżowa oraz Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży.

Owocem tej współpracy jest wymiana polsko-niemiecka, której pierwszą edycję zrealizujemy we wrześniu 2018 roku w Krzyżowej. Naszą szkołą partnerską jest Marion–Dönhoff–Gymnasium w Mölln w Północnych Niemczech. W projekcie wezmą udział uczniowie obecnych klas siódmych i szóstych naszej szkoły.

Spotkanie z rówieśnikami z innego kraju pozwoli rozwinąć uczniom zdolności językowe oraz nabyć międzykulturowe kompetencje. Wymiana doświadczeń i refleksji, jak również podjęcie wspólnych działań to główne założenia naszego polsko-niemieckiego spotkania.

Wymiana  odbędzie się w dniach 3-7 września 2018 roku. Czekamy na ten termin z niecierpliwością, a we wrześniu zapraszamy na relację z wymiany.

Koordynator projektu

Anna Rutkowska